You are here:

Туристичні марки

Офіційний сайт проекту "Туристичні марки - Україна":
www.turystycni-marky.com.ua

 Що таке туристичні марки?

Проект «Туристичні марки» започаткували у Чехії у 1998 році, згодом ТМ знайшли тисячі своїх прихильників-колекціонерів у Чехії, Словаччині, Польщі, Австрії та не тільки. Тепер «Туристичні марки» існують у дев'ятнадцяти країнах світу. У 2007 році до колекційної гри приєдналась і Україна. Усі ТМ виготовляє фірма «Turistické známky s.r.o.» в м. Римаров (Чеська республіка), власне їй належить захищений міжнародним законодавством патент.

ТМ – це дерев'яне кружальце із зображенням певного обєкту цікавого для туриста. Це може бути архітектурна, історична чи природня пам'ятка: замок, храм, монастир, пам’ятник, музей, національний парк, вершина гори, тощо. Головною та принциповою відмінністю ТМ від звичайного сувеніра є те, що ТМ є достовірним підтвердженням того, що турист відвідав об’єкт, бо в жодному іншому місці придбати цей трофей неможливо. Наприклад, деревяне кружальце з зображенням музею "Арсенал" у Львові, ви зможете придбати тільки там і більш ніде.

Усі ТМ пронумеровані та разом утворюють єдину систему, до якої входить декілька сотень туристично-маркованих місць по всій Україні. Колекціонери мають змогу не просто подорожувати цікавими місцями нашої країни, а й брати участь у колекційній грі. Зараз в Україні є уже понад 275 туристично-маркованих місць, а згодом надіємось, що кожна цікава памятка в Україні матиме свою ТМ.

Де можна придбати ТМ?

У правилах проекту передбачено, що кожна ТМ має продаватись якомога ближче до обєкту,який вона маркує. Зазвичай це квиткові каси, сувенірні крамнички, церковні лавки, турінфоцентри тощо, проте якщо таких місць поряд немає, то ТМ розміщують у кав’ярні, готелі чи у звичайному сільському магазині, що розташований неподалік. Перед тим як вирушити в подорож рекомендуємо роздрукувати інформацію про місця продажу з каталогу ТМ, не забувши про контактні телефони продавців, які стануть вам у пригоді, якщо раптом місце продажу ТМ у момент вашого прибуття буде зачиненим.

Яка ціна ТМ?

Ціна туристичних марок є однаковою для всіх ТМ-місць – 18-20 грн (старого зразку), 25 грн (зразку 2015 р.). Як відрізняються нові та старі ТМ ви можете дізнатися в розділі «Історія ТМ» на офіційному сайті проекту.

Згідно умов співпраці з проектом «Туристичні марки Україна», продавці не в праві самостійно піднімати ціну на ТМ.

Отож, якщо вам пропонуватимуть ТМ за завищеною ціною, нагадайте продавцю про умови співпраці та стандартну ціну, а якщо і це не допоможе і ви почуєте оправдання на зразок «транспортні витрати збільшились» -  зателефонуйте на один з наших контактних номерів: +38 (097) 749-26-84 чи +38 (050) 371-46-74 та запропонуйте недобросовісному продавцю поспілкуватись з керівництвом проекту.

Будь ласка, завжди повідомляйте нам про схожі випадки.

Винятком з правил тут є тільки односторонні ТМ, які продають у туристично-маркованих місцях, що є членами організації «Замки Тернопілля». На жаль, тут не вдасться встановити ціну нижчу від 20 грн., оскільки це комунальне підприємство, яке сплачує великі податки. Це стосується замків у Вишнівці, Збаражі, Теребовлі тощо.

Якщо ви не змогли придбати ТМ на місці:

Якщо ж вам все таки не пощастило і ви не змогли придбати ТМ на місці – ви можете звернутись до нас на мейл Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та надіслати ваші підтвердження того, що ви справді побували у цьому ТМ-місці (це повинно бути ваше фото на фоні обєкту, вхідний квиток тощо). Так ви зможете придбати цю ТМ поштою.

Як колекціонувати ТМ та здобувати призи?

Про це ви можете дізнатись на сторінці "Правила колекціонування ТМ" на офіційному сайті проекту.

Яка користь від ТМ: 

Перш за все це радісна пам’ятка для туристів – цікаві, автентичні, не китайські (!) сувеніри, які ще окрім цього прикрасять звичайні мандрівки азартом «полювання за трофеями». Отож, розповідаючи друзям про свої пригоди ви зможете похвалитись цікавим дерев’яним кружальцем «Ось, подивіться де я побував» =)

Додатковими перевагами колекційної гри є також те, що ви маєте змогу отримати преміальні марки за зібрані цілі десятки ТМ, можливість вибороти призи у цікавих конкурсах, які ми регулярно влаштовуємо, як от: перші хто назбирав 50 чи 100 ТМ у цьому сезоні, фотоконкурс на знімки з ТМ у кадрі або ж нагорода за зібрані 10 ТМ з категорії «Дерев’яна архітектура».

Ще одним аргументом для колекціонування ТМ може стати те, що наш проект намагається популяризувати маловідомі, але дуже цікаві пам’ятки. Ми часто отримуємо листи від туристів з подяками, що саме завдяки нашому сайту вони дізналися по ту чи іншу пам’ятку і змогли її відвідати. А для чеських мандрівників-колекціонерів, які найчастіше знають лише про декілька памяток Закарпаття, сайт ТМ став своєрідною «туристичною енциклопедією» нашої країни.

Тут слід пам’ятати, що чим більше розголосу тим важче владі ігнорувати памятку, яка терміново потребує допомоги. Якщо її відвідують туристи, розповідають про це в інтернеті, залучають до цього журналістів, та шанси такого об’єкту на порятунок значно зростають. Місцеві мешканці та влада також завдяки цьому переоцінюють значення покинутого храми чи напівзруйнованого палацу, які досі вони вважали непотрібними чи навіть зайвими.

Сайт ТМ – хороший помічник при планування подорожей

Нашим каталогом ТМ-місць можуть користуватисть навіть ті туристи, які не колекціонують туристичні марки. У ньому зібрано дуже багато практичної та корисної інформації про туристичні об’єкти. Тут ви можете побачити їх фотографії описи, контактну інформацію, графіки роботи, GPS-координати тощо. Це дає змогу оптимізувати вашу мандівку та потрапити у місця, які зазвичай зачинені. Маючи контактні номери ви можете заздалегідь зателефонувати та домовитись про час відвідин памятки. А також у нашому каталозі для багатьох об’єктів ви знайдете номери телефонів місцевих екскурсоводів та краєзнавців і зможете урізноманітнити свою мандрівку індивідуальною екскурсією.

Як долучитися до розвитку «Туристичних марок -  Україна»

 Про це ви можете дізнатись відвідавши сторінку "Правила створення нових ТМ" на офіційному сайті проекту. Ми завжди готові до співпраці!

Також будемо вам вельми вдячні за моніторинг туристично-маркованих місць – надсилайте нам як позитивні, так і негативні відгуки про них (погане ставлення продавців, відсутність ТМ, завищені ціни тощо). Ваші скарги не залишаться без уваги – ми якнайшвидше постараємось залагодити цю ситуацію.