Поради щодо перевезення велосипедів у поїздах

Пакувати чи не пакувати велосипед у чохол? 

Запакованим вважають велосипед в якому зняли переднє колесо та запакували його та велосипед у спеціальний чохол.

Вирушаючи у мандрівку поїздом дальнього прямування вам необхідно мати  спеціальний чохол для перевезення велосипедів та обов’язково запакувати велосипед.

В приміських поїздах велосипед можна не запаковувати, проте все ж рекомендується це зробити, щоб не платити за його перевезення. Ще однією перевагою перевезення велосипеда в чохлі стане те, що ви зможете захистити його від пошкоджень при транспортуванні.

Перевезення велосипеда у поїздах приміського сполучення

Згідно з Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України розділ 35 «Перевезення ручної поклажі (…) у приміському сполученні» п. 1 «Кожний пасажир має право безкоштовно перевозити із собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кг. Крім цього, у приміських поїздах кожний пасажир має право перевозити додатково за окрему плату не більше 50 кг».
У п. 6 цього ж розділу наголошують що «Не дозволяється перевезення ручної поклажі, розміри якої за сумою трьох вимірів перевищують 200 см» (розміри розібраного та запакованого в чохол велосипеда за
сумою трьох вимірів не перевищують 200 см).

Якщо ж велосипед перевозять не розібраним і без чохла то тут слід зважати на п. 3 того ж розділу 35 «Перевезення велосипедів у приміському сполученні здійснюється у тамбурі поїзда або виділених для цього місцях з оплатою перевезення». Також в нерозібраному стані, в деяких вагонах, велосипед можна підвісити за сидіння до багажної по лички, якщо звісно ж провідник та пасажири не матиме нічого проти.

Інформацію про ціну на квиток для велосипеда ми можемо знайти у розділі 34 п. 8 цих же правил: «Вартість перевезення (…) велосипедів становить половину вартості проїзду дорослого пасажира».

 

Перевезення велосипеда у поїздах дальнього прямування  

Згідно з Правилами перевезення пасажирів, багажу вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України п. 1 розділу 15 («Перевезення ручної поклажі (…)») щодо перевезення велосипедів у поїздах дальнього прямування вказано: «До ручної поклажі належать предмети і речі незалежно від виду упакування, що легко переносяться і за своїми розмірами без труднощів розміщаються у вагонах на місцях, що призначені для розміщення ручної поклажі. Кожний пасажир має право безкоштовно перевозити з собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кг на повний, пільговий, дитячий, у тому числі безплатний проїзний документ, якщо її розмір за сумою трьох вимірів не перевищує 200 см». 
А у п. 15 наводять ще й додаткові вказівки щодо безкоштовного перевезення ручної поклажі: «Дозволяється перевозити при собі за рахунок норми ручної поклажі пасажира (…) велосипеди в розібраному та впакованому стані (не більше одного) та інші речі, які за своїми розмірами можуть бути розташовані у вагоні на місцях, призначених для ручної поклажі». Для перевезення велосипедів зручнішими є плацкартні вагони. В розібраному стані на третій полиці плацкартного вагону ви зможете легко помістити 4 велосипеди, при цьому краще їх розмістити поперек двох полиць — так менше шансів, що вони впадуть. 

 

Перевезення велосипеда у багажному вагоні

Також у поїздах дальнього прямування ви маєте змогу здати велосипеди у багажний вагон, проте ми не рекомендуємо цього робити, оскільки ви не матимете впевненості, що велосипед вивантажать на потрібній вам станції. Але якщо ви таки зважитесь на це, тоді вам корисно буде знати, що кажуть правила про тарифи на перевезення велосипедів у багажних вагонах: «За перевезення у багажному вагоні поштучних предметів (велосипедів (…)) плата здійснюється як за 20 кг багажу за кожний предмет. Якщо разом з велосипедом пред’являються інші речі, то всі вони повинні бути зважені разом і плата повинна оформлятись однією квитанцією за загальну вагу» (п. 12 розділу 10 «Правил перевезення пасажирів, багажу вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України»).

 

Команда ВелоМандрів =)

Календар Турів

Лютий 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Щоденні ВелоЕкскурсії

ср. лют. 07, 2018 @13:00 - 03:30PM
Львів на колесах
ср. лют. 07, 2018 @16:00 - 06:30PM
Парками Львова

Найближчі мандрівки

Нема подій

Путівник від ВелоМандрів

Наші партнери

Контакти

Адреса:
м. Львів, пл. Ринок, 42,
офіс «veliki.ua» (перший поверх, всередині будинку)

(097) 749-26-84 ВелоМандрівки
(097) 749-26-84 - Екскурсії Львовом
(050) 388-23-04 ВелоПрокат

    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.